Jak działa pożyczka na raty?

Definicja pożyczki jest bardzo szeroka i na rynku można znaleźć ogromny wybór tego typu ofert. Do najpopularniejszych należą pożyczki w banku oraz internetowe. Te drugie cały czas zyskują coraz większą popularność, ponieważ są łatwo dostępne i można je uzyskać bez zbędnych formalności. Wśród ofert udostępnianych przez Internet znajdują się także pożyczki ratalne, których spłatę można rozkładać na różne okresy.

Gdzie zaciągnąć pożyczkę?

Zasady, na których można udzielać i zaciągać pożyczki, określone są w Kodeksie cywilnym. Pożyczki są udzielane przez banki, ale także przez osoby prywatne, SKOK-i oraz firmy pozabankowe. Możliwe jest także zaciągnięcie pożyczki na raty online. Takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ wszystkie formalności da się załatwić bez wychodzenia z domu. Siedząc przed komputerem wybieramy kwotę, ilości rat i wypełniamy odpowiedni wniosek

Na popularności takich pożyczek wpływa również fakt, że firmy, które ich udzielają, mają mniejsze wymagania niż banki. Nie zmienia to jednak faktu, że również w przypadku tego typu ofert trzeba spełnić minimalne wymagania. Przede wszystkim należy posiadać obywatelsko RP i mieszkać na stałe w Polsce. Konieczne jest posiadanie konta bankowego. Pożyczkodawca może również sprawdzić wpisy w rejestrach dłużników. Każda firma ma nieco inne regulacje, dlatego przed zaciągnięciem pożyczki warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami wybranego pożyczkodawcy.

Jak uzyskać pożyczkę ratalną?

W celu uzyskania takiej pożyczki należy wejść na stronę instytucji, która zajmuje się jej udzielaniem i zapoznać się z instrukcjami. Na pewno konieczne będzie wypełnienie wniosku, w którym trzeba podać swoje dane. Niezbędna jest także weryfikacja tożsamości. W ten sposób można na przykład uzyskać pożyczkę w wysokości 10 tys. złotych rozłożonej na 24 raty.

Kto może skorzystać z pożyczki na raty?

Możliwość rozłożenia zaciągniętego zobowiązania na raty jest bardzo wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Nie każdy może od razu spłacić cały dług. Niewielkie raty sprawdzają się w przypadku osób, które uzyskują nieduże dochody i nie mogą liczyć na duży przypływ gotówki. Małe raty łatwiej pokryć z comiesięcznej wypłaty, nawet jeśli nie jest ona wysoka. Każdego miesiąca spłaca się część pożyczki, która systematycznie maleje.

Warto pamiętać, że wiele firm daje także możliwość przesunięcia terminu spłaty pożyczki. Niestety czasem nie da się uniknąć różnych sytuacji losowych, które niekorzystnie wpływają na kondycję finansową pożyczkobiorcy. W takiej sytuacji wygodnym rozwiązaniem są tak zwane wakacje pożyczkowe, które umożliwiają odroczenie spłaty zobowiązania.
Przed zaciągnięciem pożyczki na raty warto poszukać serwisu internetowego, który cieszy się dobrą opinią wśród dotychczasowych klientów. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z obowiązującymi promocjami, np. korzystnymi warunkami dla nowych klientów. Dużym udogodnieniem jest wygodny serwis klienta oraz aplikacje mobilne, które ułatwiają śledzenie stanu pożyczki.

Post Tags:
No Comments

Leave a Comment